Fundacji im. Ks. Siemaszki w Piekarach
OŚRODEK SPORTOWO - REKREACYJNY

Solarium


GODZINY OTWARCIA SKLEPIKU ORAZ SOLARIUM:
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 15:00-22:00
SOBOTA 10:00-16:00
NIEDZIELA NIECZYNNE



Pierwszy raz w solarium

Nie byłeś nigdy w solarium? A może padłeś ofiarą salonu solaryjnego skierowanego tylko na zysk i Twoja skóra została poparzona?
Przed wizytą w solarium dobrze jest zdobyć informacje, dzięki którym opalanie stanie się
bezpieczne. W naszym salonie wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
Ważnym aspektem opalania w solarium są KOSMETYKI SOLARYJNE. Pamiętajmy , że NIE WOLNO
używać kosmetyków do opalania na słońcu - z filtrami UV. Dlaczego?
• Po pierwsze, nie osiągniemy żadnego efektu (solarium bowiem opala promieniami UVA i UVB).
• Po drugie, możemy w bardzo mocny sposób podrażnić swoją skórę.
Każde z naszych solariów posiada szeroką gamę odpowiednich kosmetyków. Począwszy od intensyfikatorów dla początkujących, na bronzerach służących do przełamywania bariery brązu kończąc.
Nasi klienci nie muszą sobie zaprzątać głowy tym jaki kosmetyk wybrać. Nasz personel dobierze odpowiedni preparat, a Państwo podejmą decyzję odnośnie zapachu.

Zasady bezpiecznego opalania

1. Z solarium należy korzystać nie częściej niż jeden raz dziennie i nie częściej niż trzy razy w tygodniu.
2. Między seansami należy robić przerwy. Dla karnacji normalnych - jednodniowe, dla skóry wrażliwej, co najmniej dwudniowe. Utrzymanie opalenizny gwarantują 1-2 wizyty w tygodniu.
3. W ten sam dzień nie należy łączyć opalania w solarium z opalaniem na słońcu.
4. Należy dostosować rodzaj urządzenia, czas i częstotliwość opalania do fototypu skóry i stopnia zaawansowania opalenizny.
5. Do opalania w solarium należy używać specjalnych kosmetyków, które zapewnią ochronę i pielęgnację opalanej skórze, zwiększają szybkość, skuteczność i trwałość opalania.
6. Kosmetyki należy dobierać z uwzględnieniem rodzaju karnacji, stopnia zaawansowania opalenizny i intensywności oczekiwanej opalenizny.
7. Kosmetyki należy nakładać w dużej ilości, bezpośrednio przed sesją opalania w solarium. Kosmetyki należy rozprowadzać dokładnie i równomiernie, szczególną uwagę należy zwrócić na najbardziej delikatne i trudne do opalania miejsca (np. twarz, dekolt, piersi, wewnętrzne powierzchnie ramion i nóg, kolana, łokcie).
8. Do pielęgnacji opalonej skóry po opalaniu należy używać preparatów ściśle do tego celu przeznaczonych - produktów nawilżających, regenerujących i przedłużających opaleniznę.
9. Do opalania w solarium nie należy używać kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, a na słońcu nie należy używać kosmetyków przeznaczonych do solarium.
10. Przed sesją opalania w solarium należy usunąć makijaż oraz zdjąć wszelką biżuterię, zegarki. W trakcie opalania nie należy używać perfum ani dezodorantów.
11. W trakcie opalania w solarium należy używać specjalnych okularów ochronnych, a także zamknąć oczy.
12. Jeśli na ciele znajdują się znamiona barwnikowe (pieprzyki i przebarwienia) – przed opalaniem należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, a przed sesją opalania należy je zabezpieczyć.
13. W razie istnienia przeciwwskazań zdrowotnych do przebywania na słońcu, w szczególności występowania problemów ze skórą, choroby, zażywania lekarstw, rekonwalescencji, ciąży, połogu lub karmienia piersią przed skorzystaniem z usług solarium należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
14. W przypadku zamiaru skorzystania z solarium po wykonanych zabiegach kosmetycznych, przed opalaniem należy skonsultować się z kosmetyczką.
15. Po opalaniu należy odpocząć kilka minut przed wyjściem na zewnątrz oraz uzupełnić utracone podczas seansu płyny.

Przeciwwskazania do korzystania z usług Solarium
Wymienione poniżej przypadki stanowią główne przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena pod kątem opalania należy do lekarza specjalisty lub kosmetyczki.
1. Bardzo jasna karnacja (fototyp I – celtycki).
2. Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.
3. Bielactwo skóry.
4. Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.
5. Rozszerzone naczyńka na twarzy lub ciele.
6. Liczne pieprzyki, przebarwienia i znamiona barwnikowe na skórze, blizny.
7. Niezagojone tatuaże.
8. Bardzo młody wiek opalających się.
9. Ciąża, karmienie piersią.
10. Miesiączka.
11. Gorączka, stany zapalne.
12. Przebyta niedawno operacja, okres rekonwalescencji.
13. Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.
14. Aktywne zabiegi kosmetyczne (szczególnie z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających).
15. Stosowanie kosmetyków z retinolem, z kwasami hydroksylowymi (AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
16. Stosowanie leków fotouczulających.
17. Nie powinno się korzystać z solarium po czynnościach, które powodują szybsze krążenie krwi oraz rozszerzają naczyńka krwionośne, np: sauna, intensywny trening czy spożycie suplementów, które wspomagają krążenie krwi.

Honorujemy karty

reklamy.png

Oferta współpracy

Oferujemy państwu zamieszczenie swoich reklam  w postaci nagrań kilkuminutowych, które będą odtwarzane cyklicznie na monitorze umieszczonym w hali basenowej przy jacuzzi wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt od poniedziałku - piątku. 7.00-15.00  pod nr. 12-280-71-33

Przekaż 1% podatku

Baza noclegowa

Barek

Salon Kosmetyczno - Fryzjerski PAZU mani-pedi

Siłownia

Strona Fundacji